HASZNÁLTConti.eContact™ Electro
Az első abroncs elektromos meghajtású autókra
125/80 R 13
145/80 R 13
Mérsékelt gördülési ellenállás a kimagasló futásteljesítmény érdekében.
A Conti.eContact innovatív kialakítással büszkélkedhet. Nemcsak a külső, hanem a belső átmérője is nagyobb lett, amely ugyanolyan terhelhetőséget tesz lehetővé, mint kisebb abroncsszélesség esetén.
Ezen túlmenően kisebb anyagigényű rugalmas oldalfal, optimalizált profilmélység, merev bordák és lapos kontúr is jellemzi.
A rugalmas oldalfalnak és a futófelület mérsékelt deformitásának köszönhetően az abroncs optimális gördülési ellenállással rendelkezik,
amely a lehető legnagyobb futásteljesítményt teszi lehetővé.
Páratlan fékteljesítmény és alacsony zajkibocsátás
Az abroncs négy hosszanti irányba körbefutó csatornája lehetővé teszi az egyenletes nyomáseloszlást a felfekvési felületen, amely alacsonyabb zajkibocsátást eredményez.
Ráadásul a nagyszámú oldalirányú lamella, valamint az oldalirányú csatornák hiánya tovább csökkenti az akusztikus gerjesztést, és optimális „ablaktörlő hatást” biztosít.
Ennek köszönhetően a zajkibocsátás és a vizes úton nyújtott fékút még tovább csökken.
Aerodinamikailag optimalizált oldalfal golflabda mintázattal
Az oldalfal sima, lekerekített vállrészű, aerodinamikailag optimalizált kialakításán kevesebb az él, amely segít megelőzni a légörvények kialakulását.
Ennek révén csökken az üzemanyag-fogyasztás.
Continental nyári gumi, téli gumi akció, Continental négyévszakos autógumi
A Continental története:
Kezdetben Continental-Caoutchouc- und Gutta-Percha Compagnie néven alapították meg a vállalatot. Eleinte gumiipari termékekkel, például vízálló anyagokkal és szilárd gumikerekekkel foglalkoznak.
Az 1890-es években a Continental volt az első német cég, amely pneumatikus gumiabroncsokat gyártott kerékpárok számára, majd hamarosan áttértek az autógumik fejlesztésére is.
1904-ben piacra dobták a világ első bordázott futófelületű abroncsát, ami úttörő fejlesztésnek bizonyult a jobb tapadás érdekében. Az 1920-as és 1930-as években a Continental a német autóipar egyik vezető partnere lett, számos innováció kötődik a nevéhez.
Az 1980-as években jelentős akvizíciókat hajtottak végre, például megszerezték az amerikai General Tires céget, hogy megrősítsék jelenlétüket az amerikai piacon. A 2000-es években a Continental tovább bővítette portfólióját, hangsúlyt fektetve a fenntartható és üzemanyag-hatékony abroncstechnológiára.
A vállalat napjainkban a világ egyik vezető gumiabroncsgyártója, amely autók, teherautók, motorkerékpárok és kerékpárok számára fejleszt kiváló minőségű abroncsokat. Innovációi és globális jelenléte révén a Continental mára az autóipar egyik legismertebb gumiabroncsgyártója.