2024-es árlistaA Dunlop Trailmax Mission egy prémium kategóriás, 60/40 arányú kalandmotor-abroncs, amelyet több mint két év fejlesztés után hoztak létre.
Az abroncs agresszív futófelületi mintázata kiváló tapadást biztosít kemény terepen, míg az új keverékek és a mély barázdák növelik a stabilitást és a kezelhetőséget.
A beépített, robusztus futófelületi blokkok "Staggered Step" kialakítása növeli a merevséget az érintkezési felületen, javítva a stabilitást és a kezelhetőséget.
A gumiabroncs oldalsó részén található körbefutó bordák védelmet nyújtanak az éles kövekkel szemben, és további tapadást biztosítanak terepen.
Az új keverékek tökéletes egyensúlyt teremtenek a közúti és terepteljesítmény között, és kategóriaelső futásteljesítményt biztosítanak.
A mély barázdák kiváló teljesítményt nyújtanak nedves időjárási körülmények között, és további kapaszkodóéleket biztosítanak terepen.
A Trailmax Mission abroncsok tömlő nélküli kivitelűek, de ha olyan felnikre szerelik őket, amelyek tömlőt igényelnek (pl. küllős felnik), a megfelelő tömlő használata szükséges.
Az abroncs kompatibilis számos népszerű kalandmotorral, beleértve a Honda Africa Twin, Ducati DesertX, Suzuki V-Strom, BMW R1200/R1250/R1300GS modelleket, KTM 790/1090/1190/1290 Adventure, Yamaha Super Tenere, Triumph Tiger 800/1200 modelleket és még sok más típust.
A Dunlop története 1888-ban kezdődött, amikor John Boyd Dunlop feltalálta a pneumatikus, vagyis a levegővel töltött gumit, hogy javítsa fia triciklijének kényelmét és teljesítményét.
Az újdonság gyorsan sikert aratott, és alapjaiban változtatta meg a kerékpározást, majd később az autóipart is. 1889-ben alapították meg a Dunlop Pneumatic Tyre Company Limitedet Dublinban, amely hamarosan nemzetközileg is terjeszkedni kezdett.
A vállalat az évek során számos innovációval járult hozzá a gumiabroncs-ipar fejlődéséhez, beleértve a cserélhető gumiabroncsokat és az erősített oldalfalakat.
Az 1900-as évek elején a Dunlop a motorsportokban is jelentős szerepet játszott, és versenyabroncsai számos győzelmet hoztak.
Az 1920-as és 1930-as években a Dunlop tovább növelte piaci részesedését, és új gyártóüzemeket nyitott világszerte.
Az 1940-es években a második világháború alatt a vállalat katonai járművekhez is gyártott gumiabroncsokat, hozzájárulva a háborús erőfeszítésekhez.
Az 1950-es években a Dunlop bevezette a radiál abroncstechnológiát, amely jelentős fejlődést hozott az abroncsok tartósságában és teljesítményében.
Az évtizedek során a Dunlop neve egyet jelentett az innovációval, a minőséggel és a motorsport iránti elkötelezettséggel.
A Dunlop egy globális márka, amely személyautókhoz, motorkerékpárokhoz és teherautókhoz gyárt csúcstechnológiás abroncsokat.
A márka különleges helyet foglal el az autósportok világában, miközben továbbra is a fejlesztés és a fenntarthatóság élvonalában marad.